PYTANIA OGÓLNE

1Czym jest Urbanian Run?
Urbanian Run to pierwszy w Warszawie bieg uliczny z przeszkodami z prawdziwego zdarzenia. Uczestnik ma jak najszybciej przebiec trasę, jednak po drodze napotka wiele przeszkód o charakterze miejskim (kontenery, źle zaparkowane samochody, plac budowy, rusztowanie itp.) Od pierwszej edycji w Niemczech w kwietniu 2014 Urbanian Run zyskał spore grono sympatyków i odbywa się cyklicznie m.in. w Berlinie czy Frankfurcie. Urbanian Run to maszynka do produkowania pozytywnych wrażeń. Udział w biegu sprawi Ci wiele radości! Zapewniamy atrakcje także dla kibiców, tak aby w całym obszarze opanowanym 20 września przez Urbanian Run było głośno i radośnie
2Czy Urbanian Run jest dla mnie?
Jeśli lubisz biegać po mieście a szukasz czegoś więcej niż nabijanie kilometrów - prawdopodobnie trafiłeś na właściwą stronę. Podnieś wzrok znad pulsometru, przygotowaliśmy dla Ciebie Urbanian Run. Gwarantujemy bieg z przeszkodami, w którym nie płacisz za błoto. W Urbanian Run namęczysz się przy przeszkodach, ale na metę wbiegniesz czyściutki. Chcemy sprawdzić Twoją kondycję i zwinność, a nie tolerancję na brud.
3Kto może wystartować w Urbanian Run?
W Urbanian Run może wystartować każdy pełnoletni zapaleniec biegania. Warunkiem wzięcia udziału w Urbanian Run jest podpisanie oświadczenia o starcie w biegu na własną odpowiedzialność. Dodatkowo, w biegu na 5 km może wystartować każdy, kto ukończył w przededniu imprezy 14 lat (za zgodą rodzica/opiekuna) a w biegu na 10 km każdy, kto ukończył 16 lat i przedstawi zgodę prawnego opiekuna.
4Czy są jeszcze miejsca na bieg?
Jeśli widzisz na stronie głównej aktywny przycisk „Zapisz się”, to znaczy, że nie wyczerpaliśmy jeszcze limitu zgłoszeń. Czekamy na Ciebie!
5Czy mogę zmienić dystans?
Niestety nie. Ceny pakietów startowych różnią się w zależności od dystansu, a nie mamy możliwości późniejszego zwracania uczestnikom nadpłaty lub przyjmowania dopłat. Raz podjętej decyzji o starcie na danym dystansie nie możesz już zmienić, więc zastanów się dobrze.
6Jak mierzony jest czas?
Bierzemy pod uwagę czasy netto, czyli od momentu przekroczenia przez zawodnika linii startu aż do szczęśliwego dotarcia do mety. Czas mierzymy za pomocą pasków z chipami, które będziesz musiał przed biegiem przyczepić do swoich sznurowadeł.
7Czy udział w URBANIAN RUN jest niebezpieczny?
Każdy sport niesie ze sobą pewne ryzyko. Dobre przygotowanie fizyczne i koncentracja podczas pokonywania przeszkód minimalizują ryzyko urazu. W razie wypadku, możesz liczyć na pomoc medyczną, która zabezpiecza trasę.
8Jakie oświadczenie muszę podpisać?
Przy odbiorze pakietu startowego będziesz musiał złożyć tylko jeden podpis. Oświadczenie będzie zawierało kilka podpunktów: a) Potwierdzisz, że zapoznałeś się z regulaminem biegu i zobowiązujesz się do jego przestrzegania b) Oświadczysz, że jesteś świadomy ryzyka związanego z udziałem w Urbanian Run i że startujesz na własną odpowiedzialność a za ewentualnie poniesiony uszczerbek na zdrowiu nie będziesz winił Organizatora c) Wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Twoich danych osobowych oraz na nieodpłatne wykorzystywanie Twojego wizerunku, utrwalonego w formie fotografii bądź zapisu wideo.
9O co chodzi z oświadczeniem o wyłączeniu odpowiedzialności?
Oświadczenie o wyłączeniu odpowiedzialności organizatora to standard w biegach ulicznych w Polsce. Ponieważ polskich biegaczy ulicznych nie obejmuje obowiązek cyklicznych badań lekarskich dla uzyskania licencji do startu w biegach, ewentualna odpowiedzialność za zdrowie biegacza spoczywa na organizatorze biegu. To biegacz lepiej zna swoje możliwości i musi ocenić, czy jego stan zdrowotny pozwala na udział w masowej imprezie biegowej. Przy odbiorze pakietu startowego każdy uczestnik Urbanian Run musi złożyć podpis pod oświadczeniem, stwierdzającym, że w razie nieszczęśliwego wypadku nie rości żadnych praw od Organizatora.
10A co jeśli komuś się coś stanie? Czy na trasie jest pomoc medyczna?
Oczywiście zapewniamy na trasie pomoc medyczną. W razie nieszczęśliwego wypadku lub odniesienia urazu możesz liczyć na profesjonalną pomoc.
11Jak będzie wyglądało startowanie uczestników?
Start poszczególnych grup będzie się odbywał co kilka minut, co ma pomóc w rozciągnięciu stawki. Do linii startu zawodnicy będą podchodzili zgodnie z kolejnością z numerów startowych. Niezależnie od numeru startowego, wszystkich zapraszamy w okolice strefy startu już o godzinie 12 lub 14 (kolejno: uczestników biegu na 5 i 10 km).
12Czy nie będzie korków przy przeszkodach?
Najwięcej problematycznych przeszkód ustawimy bliżej mety, żeby sprawdzić Twoją sprawność po kilku kilometrach w nogach. Nie chcemy, żeby nasi pełni energii uczestnicy marnowali swój potencjał i czekali w kolejce do pokonania przeszkody. Przeszkody może pokonywać naraz kilka-kilkanaście osób, a stawka już po kilkuset metrach powinna się rozciągnąć. Nie martw się, na pewno będziesz miał okazję, żeby się wykazać.
13Kiedy poznam mój dokładny czas?
O uzyskanych przez zawodników rezultatach będziemy informować na bieżąco. Listy z wynikami będą wywieszane w okolicy strefy start/meta wkrótce po dotarciu uczestników każdej serii do mety. Dodatkowo: Wasze czasy opublikujemy także na naszej stronie internetowej. Więc starajcie się!
14Jak wygląda ramowy plan imprezy?
Ramowy plan imprezy opublikujemy najpóźniej na 5 dni przed startem. Już teraz możemy powiedzieć, że pierwszy bieg na 5 km wystartuje punktualnie o 12:00, zaś pierwszy bieg na 10 km najpewniej o 14:00, jednak godzina startu uzależniona jest od tego, w jakim czasie bieg na 5 km ukończy ostatni biegacz. Dodatkowo w strefie startu/mety przygotujemy wraz z naszymi partnerami wiele atrakcji dla kibiców. Dlatego nie wahajcie się przyprowadzić Waszych Rodzin i przyjaciół.

TRENING

1Jak przygotować się do Urbanian Run?
Bądź stale w biegu. Najlepsze trasy biegowe są tuż za Twoimi drzwiami - odkrywaj miasto jako Twoją prywatną salę treningową. Przebieżka po mieście to doskonały ogólnorozwojowy trening: ławki, płotki, schody, podbiegi – to optymalny teren na przygotowanie do Urbanian Run. Podczas miejskiego trailrunningu nie tyle dystans, który przebiegasz jest ważny, co czas spędzony w ruchu. Ciągłe zmiany tempa: sprint przy migającym zielonym świetle czy obowiązkowy postój przy czerwonym zapewniają doskonały trening interwałowy. Poprawiaj swoją kondycję, przeskakując przez ławki w parku lub krzewy. Przy okazji, w przerwie między przeskakiwaniem ławek porób trochę pompek, przysiadów a najlepiej niezawodnych burpees.

PAKIET STARTOWY

1Co zawiera pakiet startowy?
W pakiecie startowym otrzymasz: koszulkę biegową New Balance, plecakoworek Urbanian Run, upominki od sponsorów i partnerów, napój energetyczny oraz: numer startowy, 2 chipy na buty, agrafki.
2Gdzie i kiedy mogę odebrać pakiet startowy?
Biuro Zawodów otwieramy o 10:00. Dokładną mapkę Urbanian Zone, które będzie się mieściło przy Pl. Powstańców Warszawy, opublikujemy wkrótce na naszej stronie.
3Jak mogę otrzymać pakiet startowy?
Pakiet startowy zostanie wydany zawodnikowi, który opłacił swój udział w biegu, okaże swój dokument tożsamości ze zdjęciem i na miejscu podpisze oświadczenie o wyłączeniu Organizatora z odpowiedzialności za ew. problemy zdrowotne podczas biegu. Odebranie przez zawodnika pakietu startowego jest równoznaczne z uznaniem go za obecnego na starcie. W przypadku nieobecności na biegu, zawodnik będzie figurował na liście uczestników z wynikiem DNF (did not finish).
4Czy dla uczestników przewidziane jest jakieś jedzenie i/lub picie na mecie?
Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie startowym energetyk, a na mecie wodę. Jedzenia nie oferujemy w pakiecie startowym, natomiast w Urbanian Zone będzie wyznaczona strefa gastronomiczna ze specjałami naszych Partnerów, którzy na pewno pomogą Wam uzupełnić braki energetyczne po biegu.

OPŁATA

1Ile kosztuje wpisowe?
Wysokość wpisowego zależna jest od tego, w którym momencie od uruchomienia zapisów dokonujesz rejestracji. Ceny zaczynają się od 80 zł za osobę. Dokładną rozpiskę znajdziesz w REGULAMINIE .
2Dlaczego wpisowe na URBANIAN RUN są tak wysokie?
Po stronie organizatora w przypadku przygotowywania biegu ulicznego stoi szereg wyzwań, takich jak zamknięcie ulic, przygotowanie pakietów startowych, zabezpieczenie trasy i wiele innych. My świadomie bierzemy na siebie jeszcze jeden ciężar, także finansowy – jakim jest przygotowanie przeszkód, które są miłym, ale niestety też drogim urozmaiceniem.
3Czy są przewidziane jakieś zniżki?
Przewidujemy niższą opłatę startową dla osób zapisujących się jako drużyna. Każdy startujący w drużynie oszczędza 20 zł. Opłaca się mieć przyjaciół! Dodatkowo, im wcześniej zdecydujesz się na udział w Urbanian Run, tym mniej zapłacisz za wpisowe. Nie warto zbyt długo rozmyślać.

KOSZULKI

1Czy są koszulki damskie?
Oczywiście. Koszulki damskie dostępne w rozmiarach S-XL.
2Jakie są rozmiary koszulek?
Mamy koszulki damskie i męskie. Koszulki damskie w rozmiarach od S po XL. Koszulki męskie w rozmiarach od M do XL.
3Czy w czasie biegu muszę mieć na sobie koszulkę, którą otrzymam w pakiecie startowym?
Nie, jednakże koszulka biegowa New Balance jest bardzo wygodna do biegania i polecamy ją na każdą okazję biegową: od Urbanian Run począwszy, ale to Ty decydujesz, kiedy chcesz ją przyodziać.

DRUŻYNA

1Czy możemy wystartować jako drużyna? Ile wynosi wówczas opłata?
Zespół musi się składać z dokładnie 4 osób. Jeśli Wasza paczka przyjaciół liczy więcej niż czworo, dokompletujcie jeszcze kogoś i wystawcie dwie drużyny! Wysokość opłaty uzależniona jest od terminu zgłoszenia. Opłatę za wszystkich członków drużyny wnosi się jednorazowo przy zapisie.
2W jaki sposób mierzony jest czas grupy?
Bierzemy pod uwagę 3 najlepsze czasy z Waszej drużyny i sumujemy je. Wygrywa ten zespół, którego łączny czas jest najniższy.
3Czy są przewidziane jakieś zniżki?
Przewidujemy niższą opłatę startową dla osób zapisujących się jako drużyna. Każdy startujący w drużynie oszczędza 20 zł. Opłaca się mieć przyjaciół! Dodatkowo, im wcześniej zdecydujecie się na udział w Urbanian Run, tym mniej zapłacicie za wpisowe. Nie warto zbyt długo rozmyślać.
4Gdzie mogę na bieżąco dowiadywać się o nadchodzących wydarzeniach Urbanian Run?
Polub naszą stronę na Facebooku, gdzie regularnie informujemy o okołourbanianowych wydarzeniach. Obserwuj nas także na Tweeterze i Instagramie. Nie musimy chyba dodawać, że warto subskrybować nasz kanał na YouTubie, gdzie i Ty masz szansę stać się bohaterem filmów akcji :)

CEL CHARYTATYWNY

1Jaki jest cel charytatywny imprezy i jaki % zostanie przekazany organizacji?
Naszym partnerem jest Fundacja TVN „Nie jesteś sam”, która od wielu lat wspiera i organizuje wiele cennych inicjatyw, m.in. ECCO Walkathlon, budowa Centrum Profilaktyki Nowotworów, budowa Kliniki Pediatrii i Żywienia Centrum Zdrowia Dziecka. Podczas Urbanian Run chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy na remont Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Instytucie Matki i Dziecka. Zapisując się na Urbanian Run, przekazujesz 10% z kwoty wpisowego na działalność Fundacji TVN. Dodatkowo, na terenie Urbanian Zone z puszkami na pieniądze będą chodzili wolontariusze Fundacji. Zachęcamy do wsparcia także w ten bezpośredni sposób. Trzecia forma wsparcia działań Fundacji TVN i Instytutu Matki i Dziecka to program Time Runner. Dokładniejszy opis zasad zabawy znajdziesz tutaj .

WSPÓŁPRACA

1Chciałbym zostać wolontariuszem podczas Urbanian Run. Gdzie mam się zapisać?
Formularz zapisów znajduje się w zakładce Urbanian Run Warsaw/Wolontariat. Wypełnij swoje dane, napisz kilka słów o sobie, o swoich dotychczasowych doświadczeniach w wolontariacie sportowym a jeśli Urbanian Run to miałby być Twój debiut na imprezie sportowej w roli organizatora – przekonaj nas, dlaczego chcesz współtworzyć Urbanian Run Team. Jeśli w przeciągu kilku dni nie otrzymasz informacji zwrotnej po wysłaniu formularza, wyślij zgłoszenie ponownie lub wiadomość e-mail na wolontariat@urbanianrun.pl.
2Chciałbym napisać artykuł o URBANIAN RUN. Czy mogę skorzystać z materiałów zamieszczonych na www.urbanianrun.pl ?
Zamieszczane przez nas na stronie materiały: wyniki, materiały prasowe, filmiki, zdjęcia, profile 10 najlepszych zawodników są ogólnodostępne. Z zastrzeżeniem, że przy udostępnianiu ich w innych mediach należy powołać się na źródło, tj. www.urbanianrun.pl lub fb.com/urbanianrunPL itp.